UA-89805590-2
11.09.2019 - BATHAYDER - Batman Halı Yıkamacılar Yardımlaşma Derneği

Genel Halı Lekeleri için Ev Çözümleri

Genel Halı Lekeleri için Ev Çözümleri
Reklam

Kömür, kan, çikolata, dışkı, mürekkep, meyve, meyve suyu, bal, reçel, kahve, şekerli kahve,limonata,  sidik, kusmuk

Bu durumda halıyı bir çorba kaşığı deterjan, bir çorba kaşığı beyaz sirke ve yarım litre soğuk suda oluşturulan karışımın içinde beyaz pamuk kumaş parçası ıslatılır ve bu şekilde lekenin üstüne uygulanır ve sonra emici renksiz bir materyal ile kurulanır. Daha sonra soğuk su ile yumuşak bir şekilde tekrar lekenin üstüne muamele yapılır ve saç kurutma makinesi ile tekrar kurulanır.

Tükenmez kalem, krem, krema, keçeli kalem, katı yağ, sos, dondurma, ketçap, mayonez, süt,hardal, yağ, çorba.

Bu durumda halıyı bir çorba kaşığı deterjan. bir çorba kaşığı beyaz sirke ve yarım litre soğuk suda oluşturulan karışımın içinde beyaz pamuk kumaş parçası ıslatılır ve bu şekilde lekenin üstüne uygulanır ve sonra emici renksiz bir materyal ile kurulanır. Daha sonra soğuk su ile yumuşak bir şekilde tekrar lekenin üstüne muamele yapılır ve saç kurutma makinesi ile tekrar kurulanır.

Taze kan ve duvar boyası.

Suda ıslatılmış beyaz pamuk kumaş parçasını hemen lekenin üzerine uygulayınız. Daha sonra emici renksiz bir materyal ile kurutunuz.

Sakız.

Sakızın yapıştığı yere sakız kuruyana kadar buz tutunuz, sonra kurumuş sakızı ufalayınız ve daha sonra süpürge ile süpürünüz.

Çamur.

Kurumasını bekleyiniz ve sonra hafifçe kazıyarak siliniz, daha sonra halı yıkama makinesi ile yıkayınız.

Ayakkabı Pisliği.

Kurumasını bekleyiniz ve daha sonra ezip, halı yıkama makinesi ile yıkayınız. Kirlenmiş kısma yarım litre suda bir çorba kaşığı biyolojik sıvı deterjan, bir çorba kaşığı beyaz sirke ve bir çay kaşığı limon suyu ile oluşturulmuş kompozitte beyaz pamuk kumaş parçasını ıslatınız ve daha sonra uygulayınız. Daha sonra ıslak olan yeri emici renksiz kuru bir parçayla siliniz. Daha sonra su ile ovup, parça ile tekrar siliniz ve ıslak kalan kısımları da saç kurutma makinesi ile kurutunuz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0